Seçim Zamanı

Hayaller kurulur, en iyisini sunar, belki de duymadıkların kulaklarını tırmalar, sonunda senden almak istediklerini sonuna kadar diretir.

Artık sadece o vardır, onun dedikleri kendince doğrudur ne yer, ne gök, onu ilgilendirmiyordur, istediğine kavuşmak için ne de güzel görünüyordur her şey.
*
Seçenek sunuyor, olumlu gösteriyor, kuşların kanadına bile konmayı vadediyordur. Sen ise seçimini itidalli yapıyorsundur bir başına karar verme adına acelen yok nasıl olsa. 
*
Geleceğine yön vermek için yapacakların bu seçime bağlı olduğunu unutma, seçim derken bu hikâye de lütfen kimse işi başka boyuta taşımasın. 
*
Hayatta bir siyasettir zaten, sokağa çakırsın siyaset, bir manavla konuşurken siyaset yaparsın. Örneğin belediye otobüsünde kurulur yarınlar, bir daha düşer gelecek. Hemen yanı başında simitçi tezgâhın işlemediğinden söz eder.
*
Hayatın her evresinde seçim yapmak zomundasındır. Güne iyi bir başlangıç için sıcak bir duş seçimdir, iyi bir kahvaltı mesela bir dost meclisine gidecekseniz iyi bir giyim seçiminiz olacaktır, gökyüzüne bakmak için güneşli havayı seçmelisinizdir kuşları izlemek için güzel bir köşe mesela, yâre kavuşmak için güzel bir mektup yazmayı ister canınız.
*
İşte bunların hepsi birer tercihtir, yön verir yaşamınıza doğruluğu kadar seçimi de önemlidir, sakın ola ki hata yapmayınız. Bir bardak suda boğulmakta var örneğin, seçim bugünden yarına öylesine zor ki, bunları niye yazdım diye şimdi bir seçim yapmak zorundasınız.

 

Bir cevap yazın

CAPTCHA Image
Reload Image

Başa dön tuşu