MHP Endişesiz

Yargıtay ile Anayasa Mahkemesi arasında yaşanan Can Atalay kararının yankıları sürerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Almanya seyahati dönüşü yaptığı mevcut 50 artı bir sistemine dair açıklamaları bir kez daha tartışmaları beraberinde getirdi.
Kimi çevreler Erdoğan’ın bu çıkışının sebebini bürokraside kuvvetlenen MHP kadrolarından rahatsız olduğu şeklinde ifade edilirken diğer taraftan da MHP ile yola devam etmeme kararının da seçenekler arasında yer aldığı iddiaları.
MHP’ni Gümüşhane’de bir dönem önemli isimlerinden Eski Meclis üyesi İsmail Tozlu iddiaların aksine MHP, AK Parti ortaklığının bugünkü atmosferde mecburi olduğunu dile getirdi.
Tozlu, AK Parti MHP ortaklığının bugünkü siyasi oluşumda mevcut en sağlıklı hükümet birlikteliği olduğunu savunurken, şu hususlara değindi:
‘’Tayyip bey MHP’nin geçmişten bugüne Türk siyasetindeki konumunu bilir. Biz de sayın Cumhurbaşkanının bu konudaki görüşlerine saygı duyarız. MHP bugünkü Türk siyaseti için hala aranan taze kandır. Tayyip bey kolay kolay MHP’yi bırakmaz, bırakamaz. Dolayısıyla ortaya atılan senaryolar her ne kadar bir kesim tarafından dile getirilse bile MHP siyasetin belkemiğidir kendi sorumluluklarının da bilincindedir, Türkiye kritik bir süreçte ilerlerken MHP’ye olan ihtiyaç aranan kan gibidir. Bu ifadelerimizle gelecek günlerde de neyi ifade etmek istediğimizi daha haklı bir şekilde aziz milletimizce gösterecektir, MHP AK Parti birlikteliğinden kimse endişe duymamalıdır’’

 

Bir cevap yazın

CAPTCHA Image
Reload Image

Başa dön tuşu