Çoktandır Beklenen Hamle

Türkiye 2023’ü yeni anayasa, AYM ve Yargıtay arasında süren hukukun tepesindeki tartışmalarla tamamlayacak gibi görünüyor.
2024’ün en önemli başlığı yerel yönetimler seçimleri için gündem hareketlenirken diğer taraftan yapılan hukuk tartışmaları yeni bir sürecin sancıları olarak kamuoyuna yansıyor.
Yeni Anayasa konusunda Cumhurittifakı isteğini artırırken muhalefet kesiminden gelen sert tepkiler dikkat çekiyor.
Nitekim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni anayasa tartışmalarına tüm bu tartışmalar başlığında yeni bir gündem daha eklerken yüzde elli artı bir şartının da kaldırılmasını istedi.
Medya dünyasının kıdemli isimlerinden Gazeteci Ayşenur Arslan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elli artı bir şartının değişmesi isteğinin arkasında yatan niyeti sosyal medya hesabındaki paylaşımın da anlattı. Gazeteci Arslan ‘’çoktandır beklenen hamle’’ olarak nitelendirdiği Erdoğan’ın bu çıkışı için,
‘’Erdoğan Almanya dönüşü uçakta “seçimde %50+1 şartının değişmesi isabetli olur” demiş. Çoktandır beklenen hamle. Tabii yeniden adaylık için anayasayı değiştirmeleri de şart! Neresinden baksalar kâbus. O yüzden bu kadar sertler’. İfadelerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

CAPTCHA Image
Reload Image

Başa dön tuşu