Recep Cemil Tanguroğlu’nu Anlamak

Gümüşhane asıllı, Erzincanlı ve İşinsanı.
Mütevazı bir yaşamın içerisinden gelen, beyefendi kişiliği ile bilinen, sözü doğru, özü doğru bir değer.
Ve bir gün kafasında bir şimşek çakıyor ve bir çığır açıyor

*
BU İNEK BANA SÜT VERECEK
İşyerinin önündeki inek maketine dokunan ve bana süt ver seslenişinde bulunan küçük çocuğun bu ifadesi şimdi tüm Türkiye’yi hayran bırakan projenin de doğmasına sebep oldu. Recep Cemil Tanguroğlu tüm gücüyle projenin arkasında durarak, ‘Bu inek sana süt verecek’ mesajını duyurdu

ÇOCUKLARI ÇOK SEVEN RECEP CEMİL TANGUROĞLU
Medya da yer alabildiği kadarıyla o anı zaman zaman dile getirir Recep Cemil Tanguroğlu ve o çocuğun kendisi üzerinde hakkı olduğunu ifade eder, çünkü sağlıklı süt ve ayran hiç bu kadar lezzetli olmayacaktı ve sevilmeyecekti…

YAVAŞ YAVAŞ DOĞAN GERÇEK
Akıllı İnek öylesine ortaya koyulan bir proje değildi. Bir tarafta gazlı içecekler, diğer tarafta asitli içecekler daha ötesi çocuklarımızın özellikle gelişiminde soru işareti bırakacak, bırakmış olan içecek altındaki tüm seçenekler akıllı inek gerçeğinin doğmasına bir altyapı oldu aslında..

HARİKA BİR MEKANİZMA
Akıllı İnek dizaynını tüm boyutlarıyla yakından görenler şahit olacaklar ki, harika bir mekanizma ile donanmış bir otomasyon. Sterilizasyon unsurları başköşeye oturtulmuş adeta. Gören bir daha görmek istiyor, hele sağında ve solundaki donatılar ise tamamlayıcı unsurlar haline dönüştürülmüş.

ANNE BABALAR AKILLI İNEK ARANAN İLAÇ GİBİ
Hiç kuşku yok ki Akıllı İnek sütü, ayranı yaz kış çocuklara sevdiriyor. Gerçekten sevdirdi. Hem de sağlıklı bir şekilde. Bizati gözlemlenen kadarıyla Akıllı İnekten süt ve ayranı tadan ebeveynler, çocuklar tadına doyum olmaz lezzetleri doyasıya tattılar, tadıyorlar.

İŞİNSANI TANGUROĞLU GÜMÜŞHANEYİ ES GEÇMEDİ
Gümüşhane asıllı işinsanı Recep Cemil Tanguroğlu Gümüşhane’yi de akıllı inekle tanıştırdı. Yanlış anımsamıyorsak bir müteşebbis bu işi üstlendi. Gümüşhane’nin akıllı inekle tanışması adına düzenlenen açılışa Bakan Bekir Pakdemirli’nin katılımı anlamlı hale getirdi.

TANGUROĞLU: BEN YAPTIM DİYOR ANCAK..
Evet, dünyada ve Türkiye’de bir ilk olan akıllı ineği Recep Cemil Tanguroğlu yaptı, ülkesine kazandırdı. Hele Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milli içkimiz ayran çıkışı bu projeye bambaşka bir anlam kazandırdı. Sayın Cumhurbaşkanı da özellikle süt ve ayran içiminin çocuklara özendirilmesi noktasındaki telkinleri unutulmamalıdır. İşte bu yüzden Akıllı İnek bambaşka bir anlam taşımaktadır.

YERLİ VE MİLLİ
Akıllı İnek Türkiye sevdalısı bir işinsanı tarafından bu ülkeye kazandırılmışsa o zaman düşünmek gerekmez mi? Bu mükemmel proje için her yurttaşın üstlenmesi gereken en azından daha da yaygınlaştırılması adına yapacağı bir şeyler yok mu? Bu soruyu da takdirlerinize bırakıyoruz

ŞİMDİ EV PROTİPİDE VAR
Çocuklara masal anlatan, tasarrufu sağlayan akıllı inek protipi ayrıca mükemmel düşünülmüş bir dizayn. O dizayn akıllı ineği daha da öne çıkartıyor. Çocuklar sadece süt ayran içmiyor tasarrufu da öğreniyor, bilinçli toplumun bilinçli neferleri olarak sağlıklı olarak büyüyorlar.

BU KADAR ÖNEMLİ OLMASA O KADAR ZİYARETÇİ NEDEN MERAK ETSİN
Bu başlığı attık zira Akıllı İnek o kadar büyük ilgi uyandırıyor ki bir farkındalık oluşturuyor. Sanat, spor, siyaset, yerel yöneticiler daha pek çok meslek kolundan insanlar Akıllı İneği öve öve bitiremiyorlar.

İSTEYEN BU CÜMLELERE İSTEDİĞİ YORUMU YAPABİLİR
Biz diyoruz ki Recep Cemil Tanguroğlu bir mükemmel projeyi yarınlarımız için hazırladı ve Türkiye’ye kazandırdı. Öyleyse Recep Cemil Tanguroğlu büyük bir alkışı hak etti. Türkiye’ye seninle gurur duyuyor dedirtti.

Bir cevap yazın

CAPTCHA Image
Reload Image

Başa dön tuşu