GÜSİAD’ın Gümüşhane Ziyareti İyi Okunmalıdır

İstanbul pandemi ile adeta güreşirken ve akıl almaz vurdumduymazlıklar alıp başını giderken, Gümüşhane sanayici ve işadamları derneği’nin (GÜSİAD) bir Gümüşhane ziyareti daha durgun gündemi kalp çarpıntısı gibi hareketlendirdi.

*

Bilindiği üzere, Gümüşhane Valisi Sayın Kamuran Taşbilek bir süre önce Başkan Yüksel Yalçın ve derneğe mensup bazı işadamları ile bir araya geldi, devasa proje Süleymaniye için yeni bir hamlenin başlatılması konusunda görüş alışverişinde bulunmuştu.

*

GÜSİAD Başkanı Sayın Yüksel Yalçın’ın verdiği bilgilere göre, GÜSİAD üyeleri işte o bir araya gelinen toplantının ardından Gümüşhane’ye bir çıkarma yaptı.

*

Süleymaniye Bölgesi ile ilgili yapılacak olan nihai çalışmaları yerinde görmek adına kolları sıvadılar diyelim biz buna.

*

Gazetemizin kuruluş yılı ile bağlantılıdır Süleymaniye Kayak ve Turizm projesi. Nasıl olacak, nasıl tamamlanacak merakla beklenilen bu proje için daha öncede ifade ettiğimiz gibi en nihai adımların Başkan Yüksel Yalçın dönemi ile birlikte yeniden hayata geçirilmek istenildiği görülmektedir.
Her bakımdan bölgenin dinamiklerini yeniden ayağa kaldıracak, Gümüşhane’nin içerisinde barındırdığı turizm potansiyeli günyüzüne çıkarması bakımından Süleymaniye ile entegre edilecek proje sonrası bu bölgenin bir rekabet merkezi haline dönüşeceğinden de asla şüphemiz yoktur.

*

Genç ve dinamik GÜSİAD Başkanının aynı zamanda saygın yönetim kurulu üyelerinin işte bu noktada inisiyatifi ele alarak hele şu pandemi ortamında yaptığı ziyaret gerek proje adına gerek ne kadar istediklerini göstermeleri bakımından son dönem de yapılan Gümüşhane ölçeğinde en görkemli asrın projesi olarak yükselecek bir oluşuma imza atacak olması da gerçekten takdire şayan bir gelişme noktasında tarihe kaydedilmiştir.

*

Bu arada unutmadan Gümüşhaneye gelen Eski Milletvekili Sayın Murat Koç, Sayın Cahit Karakullukçu, Sayın Erdal Kurt, Sayın Mustafa Şahin, ayın Orhan Eryılmaz ve tabi ki oradaki eserlere dokunan hayat veren Sayın Burak Dolu’yu da unutmamak gerekir.

*

Gelelim bir diğer meseleye Başkan Yüksel Yalçın, GÜSİAD önderliğinde Gümüşhane’den nasıl bir izlenimle dönecek bu konuyu mutlaka sizlere yansıtmak isteriz.

*

Ne ki, Gümüşhane’nin artık Süleymaniye konusunda artık söylem değil gerçekten çok istenildiği ne işaret olarak eylem zamanına dönüştürülmesi gerektiğini altını çizmek lazım.

*

Bacasız sanayi turizmin bölge illeriyle de rekabet edebilmesi adına Gümüş hanede var olduğuna dönük en önemli gösterge olacak olan Süleymaniye adına yakışır bir şekilde nihayetlenmelidir.

*

Uzun zamandan beri yapılan çalışmalar şimdilik yeterli olmasa bile dönemin Valisi Sayın Enver Salihoğlu ile başlayan süreç ve Sayın Okay Memiş ile devam eden çalışmaların artık sona gelinmesi gerektiğini yeniden belirtmek isteriz.

*

Son yazımda Torul AK Parti ilçe başkanı Sayın Osman Karabulut’un turizm geliri ve ilçeye dönük yansımaları noktasındaki tespitlerinin büyük ölçekli görünümü Gümüşhane içinde geçerlidir.

*

Bu bakımdan GÜSİAD’ı tebrik ve bu işe tüm inancıyla sarıldığı içinde takdir etmek gerekir.

*

Teleferiğinden, oteline, yeme içme mekânlarından tarih ve kültür kokan her alanına kadar Süleymaniye’nin artık beklememesi ve bir an önce Gümüşhane ile özdeşleştirilmesi gerçeği kaçınılmaz bir göstergedir.

*

Dağların avuçladığı şehir Gümüşhane böylelikle son dönemde yapılan güçlü altyapı hizmetleriyle desteklendiği düşünülürse mevcut yerli ve yabancı turistin neden Gümüşhane’yi tercih etmediği sorusu da ortadan kalkacaktır

*

GÜSİAD, bir kez daha bu noktada inisiyatif alarak artı puanı hanesine yazdırmıştır.

Bir cevap yazın

CAPTCHA Image
Reload Image

Başa dön tuşu