“Tarımda Tasarruflu Su Kullanma Eğitim Programı”

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde “Tarımda Tasarruflu Su Kullanma Eğitim Programı” kapsamında çiftçilere ve üreticilere yönelik eğitim semineri düzenlendi. 

Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda İlçe Tarım ve Orman Müdürü Bahadır Nasuhbeyoğlu’nun moderatörlüğünde yapılan eğitim seminerine Şiran, Kelkit, Köse, Kürtün ve Torul ilçelerinden konuyla ilgili teknik personeller, çiftçiler ve üreticiler katıldı. 

Programda DSİ 223. Şube Müdürlüğünden Ziraat Mühendisi Gökhan İlkbahar İlimizde sulama ve sulama göletleri konularında, Ziraat Mühendisi Aykut Bulat ise Sulamanın önemi tarihçesi ve tanımı, İklim değişikliğinin sulamaya etkisi, Toprak bitki su ilişkileri (Drenaj), Modern sulama yöntemleri, Yağmurlama sulama yöntemi, Sulama sistemleri devlet destekleri konularında sunum eşliğinde detaylı bilgiler verdi. 

Programının öğleden sonraki bölümünde ise Ziraat Mühendisi Hüsamettin Meral tarafından Modern basınçlı sulama sistemlerinde damlama sulama yöntemi, Su kaynaklarda kirlilik Sulama suyu kalitesi ve tuzluluk, Toprak neminin korunması, Su kaynaklarının kullanımı ve yöntemi konularında sunum yaparak katılımcılara detaylı bilgiler. 

Sunumların ardından eğitim soru-cevap kısmı ile son buldu.

 

Bir cevap yazın

CAPTCHA Image
Reload Image

Başa dön tuşu