Mazisi Başarılarla Dolu Kulüp Destek Bekliyor

1971 yılında Rüştü Soydaş, Hüseyin Eroğlu ve arkadaşlarınca kurulan Tekke Spor Kulübü destek bekliyor.


Bünyesinde Halk oyunları, engelli atletizm, bilek güreşi, badmıngton, U11, U12, U13 branşlarında futbol takımlarını bulunduran kulüp; geçen yıl Buğrahan Karasapan isimli sporcusu ile Makedonya’da düzenlenen bilek güreşi yarışmasında Yıldızlar kategorisinde birinciliğe ulaşarak büyük bir başarıya da imza attı. Aynı sporcu sol el bilek güreşi müsabakalarında ise ikincilik elde etti.


Badmıngton’da yeni bir yarışmaya hazırlanan kulüp, özellikle futbol branşında daha etken ve aktif görünüyor.
Kulüp tarihine bakıldığında ilk dönemde mahalli olarak mücadele verdiği görülürken 1992 yılında amatör kümede yer aldı. Sayısız başarılı sporcuyu bağrından çıkartan kulüp eski günlerindeki gibi yeniden zirveye yükselmenin arayışları içerisinde….


Kulüp yetkilileri ayrıca daha önce belde statüsünde olan ve köy içerisinde mevcut olimpiyat köyü projesinin tamamlanmasını bekliyor.
Özellikle futbol branşında mücadele veren minik sporcuların saha yetersizliği nedeniyle çalışma koşullarının yeterli olmadığını belirten kulüp yetkilileri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne yaptıkları bu yöndeki müracaattan gelecek yanıtı bekliyorlar. İlgililer saha konusunun minik sporcuların mağdur olmaması adına çözümlenmesini beklediklerini ifade ettiler.


Yetkililer ayrıca çok kısıtlı şartlarda mücadele verdiklerini belirterek maddi destek konusunda daha fazla seslerinin duyulmasını isterken bunun nedenini de kulübün geçmişten bugüne sergilediği başarılı çalışmalar nedeni ile hak ettiği şeklinde dile getiriyorlar.

Kulübün yönetim kurulunda şu isimler yer alıyor:
Erol Ertürk (Başkan Yardımcısı), Hakkı Mehmet Kocabıyık ve Mikdat Soydaş, (Yönetim Kurulu Üyesi)

 

Bir cevap yazın

CAPTCHA Image
Reload Image

Başa dön tuşu