Kelkit TSO Seçime Gidiyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 5174 sayılı kanunun 81. ve 87. Maddesi Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri mevzuatı gereğince, Oda - Borsa seçimlerinin Ekim ve Kasım aylarında yapılması kararı alınmıştı. 

Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Servet Daltaban da basın açıklaması yaparak seçim takvimini açıkladı. Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası Organ seçimleri 25 Ekim 2022 tarihinde yapılacak.
Kelkit TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Servet Daltaban yaptığı açıklamada;

‘’Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu kararı ile Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası Organları seçimleri tarihi, 25 Ekim 2022 Salı günü olarak kararlaştırılmıştır. 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu’nun 83. Maddesi ve Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri Hakkında Yönetmeliğin 8. Maddesi uyarınca 2022 Ekim-Kasım ayında yapılacak olan Odamız Organ seçimleri ile ilgili olarak, Oda Meslek Komiteleri ve Meclis seçimlerine seçmen olarak katılabilmek, Meslek Komiteleri ve Meclise üye olarak seçilebilmek için vergi mükellefi olma şartı arandığından, üyelerimizin vergi kayıtlarını kontrol ederek, hatalı kayıtlarını düzeltmeleri zorunludur. Aynı Kanun hükümleri uyarınca, Odamıza olan aidatlarını ödememeleri nedeniyle askı listesine alınan ve bu nedenle Odamız meslek gruplarından ve seçmen listelerinden silinmiş olan üyelerimizin seçimlere katılabilmeleri, aidat borçlarını ödeyerek askı listesinden çıkmaları halinde mümkün olacaktır. Odamız seçimlerinin şimdiden bölgemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum’’ Dedi

 

Bir cevap yazın

CAPTCHA Image
Reload Image

Başa dön tuşu