O Ölmedi Yüreğimizde Yaşıyor

19. Yüzyılın en büyük dehası, Türkiye Büyük Millet Meclisinin mimarı, Büyük Asker ve Komutan Mustafa Kemal Atatürk, küllenmiş bir imparatorluktan modern, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyetini kurdu.
57 yaş gibi erken bir zaman diliminde hayata veda eden büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk milletine adadığı ömrünün büyük bir bölümünü tam bağımsız bir ulus olma adına cephelerde geçirdi.
Sadece kendi milleti tarafından değil, mazlum milletler tarafından da örnek alınan Atatürk aradan geçen 84 yıla rağmen ismi zamanın hiçbir diliminden silinmedi bilakis büyük Türk Ulusu tarafından daha da benimsendi.


Bıraktığı devrimlere, kurduğu Cumhuriyete ve eserlere her geçen gün artan saldırılar devam etse bile milletinin ona olan inancı hepsini bertaraf etmeye yetti de arttı bile buna karşılık olarak Atatürk’ün yaşamı boyunca sergilediği örnek kişiliği de dikkat çekti.
Tarihin bir karesinde saklı bu fotoğraf ise Eski Milletvekili, Gazeteci Barış Yarkadaş tarafından sosyal medya da paylaşıldı.
Muhtemelen Çankaya Köşkü’nde olduğu sanılan fotoğraf Atatürk’ün mümtaz kişiliğini bir kez daha gözler önüne serdi, az bilinen fotoğraf olarak kayıtlarda yerini aldı.
Yarkadaş, o fotoğraf karesinin altına ‘Atatürk’ün belki de hiç görmediğiniz bir fotoğrafı…#Asalet’ notunu düştü.

 

Bir cevap yazın

CAPTCHA Image
Reload Image

Başa dön tuşu