Aksakal: Türkiye Tarihsel Bir Dönemecin Eşiğindedir

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Aksakal, ABD’nin Güney Kıbrıs Rum Kesimine silah ambargosunu kaldırması sonrası açıklamalarda bulundu.
Aksakal; “Bu durum asla kabul edilemez, edilmemelidir.” dedi.
Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, ABD’nin Güney Kıbrıs Rum Kesimine silah ambargosunu kaldırması, savaş eğitimi vermeye kalkışması ve adalarda silahlanmalarına destek vermesi üzerine bir açıklama yaptı.
Aksakal açıklamasında;
“Türkiye, tarihsel bir dönemecin eşiğindedir.
Kendi kaderini tayin ettiği günden bu yana geçen yüz yıl içinde birçok badireyi bertaraf edebilmiş ise de bu kez küresel emperyalist sistemin gemi azıya aldığı açıkça görülmektedir.
Sürdürülmekte olan Üçüncü Paylaşım Savaşının 21.nci yüzyıl versiyonu gereği örtülü anlaşmalar çerçevesinde yaşadığımız “danışıklı döğüşler” her geçen gün Anadolu ve Trakya topraklarını tehdit eder boyutlara ulaşmaktadır.
Bir NATO Örgütü üyesi olarak ABD’nin terör örgütlerini doğrudan himaye etmesi, beslemesi ve güçlendirmesi, Güney Kıbrıs Rum Kesimine uyguladığı silah ambargosunu kaldırarak silahlı unsurlarına “savaş eğitimi” vermeye kalkışması, Yunanistan’ın uluslararası antlaşmaların hilafında burnumuzun dibindeki adaları silahlandırmasına destek vermesi esasen bu senaryoları hazırladığının ve oyun kuruculuğunu da yaptığının açık bir ispatıdır.
Bu durum asla kabul edilemez, edilmemelidir!
Türkiye bir müstemleke değildir. Zaman geçirmeden vaziyet almak mecburiyeti vardır. Vaki tehdit ve tehlikelere “akşam – sabah” tanımlamaları yaparak top çevirmenin bize ağır bedeller dayatabileceği gözden uzak tutulmamalıdır.” ifadelerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

CAPTCHA Image
Reload Image

Başa dön tuşu