Hava Sıcak Gümüşhane Gündemide

Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Sadece hava sıcaklıkları değil, ülkenin her tarafında yaşanan gelişmeler, sıcak gelişmeleri de beraberinde getireceğine işaret çekiyor.

*

İlk olarak gözümüze takılan DEVA Partisinin Gümüşhane’de görevlendirdiği il kurucu başkanının kadın siyasetçi olarak öne çıkarılması oluyor. DEVA Partisi Sayın Didem Kurt’u il kurucu başkanı olarak atadı. ŞİDEF Başkanı Serkan Kaya’nın tespiti de bi hayli ilginç. Diyor ki; ‘’Bir Şiranlı kadın siyasetçinin Gümüşhane gibi zor bir şehirde böylesine önemli bir göreve atanması bir hayli dikkat çekici, başarılı olmasını temenni ediyoruz’’.

*
Her zaman şu tespitimizde yanılmadık Şiran stk bazında da siyaset kulvarında da en etkin konumda. İstanbul için adı geçen Ersin Beyaz ismini de unutmamak gerekir.

*

Havalar sıcak Gümüşhaneli serin yerlere uzanarak bu atmosferden uzaklaşmak istiyor. Bir ağabey diyor ki, hava sıcaklıkları devam ederken hafta ortasında bir anda yağan yağmur bizi şaşırttı. Şimdi ise enteresan bir sıcaklık hissediyoruz.

*
Enflasyon düşüyor deniliyor ancak memur emeklisine yapılan 5.75 artış kime yetecek.
Demek ki Gümüşhane sadece sıcaklıklarla boğuşmuyor ekonomik göstergelerle de uğraş veriyor. Sokağın sesi mi sormayın gitsin.

*

Sayın Feramuz Üstün’le görüştük. Halen İstanbul’da Gelecek Partisinin kongreleri için uğraş veriyor. 15 ila 17 rakamı arasındaki ilçelerde Sayın Ahmet Davutoğlu kongreleri tamamlamak istiyor.

*

STK içerisinde üç önemli derneğin belirleyici olacağı ifade ediliyor. Eğer son dönemeçte bir ayrılık olmazsa eğilim bu yönde. Federasyon seçimleri mi muhalefet mutlaka olsun yapılsın diyor ve değişimden yana tavır koyuyor.

*
Değerli büyüğüm ağabeyimiz Aydın Akdeniz dedi ki, Karadeniz Bölgesi yoğun bakımda. Tabi bu sürecin göstergeleri var, GÜNDOĞUMU yazdı, geniş söyleşiyi sayfamızdan takip edebilirsiniz

*

Gümüşhanespor başkan adayını arıyor. Başkan Muammer Güray Eroğlu arayışlarını sürdürüyor. 12 Temmuz Pazar yeni sürecin adresi olacak. Gümüşhanespor’un küme düşmemesi de gündemde. Hep dedik 2019 – 2020 sezonu bu kulübün kader yılı olacak. Dahasını hep birlikte yazacağız.

*
Bu konfederasyondu, federasyon seçimleriydi derken yaz sonunun Gümüşhane adına sıcak geçeceği şimdiden kendisini anımsatıyor. Hele erkenseçim olasılığı için TELLAL diyor ki, kıran kırana adeta santranç misali genel kurul bizleri bekliyor, yeni oluşumlar yeni hamleler bekliyor..

Bir cevap yazın

CAPTCHA Image
Reload Image

Başa dön tuşu