Umutlar Yeşerdi

Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Servet Daltaban sezon itibarıyla elde edilen özellikle hayvancılık sektörünü büyük ölçüde ilgilendiren yem bitkileri ve diğer ürünler bakımından elde edilen sonuçların sevindirici olduğunu söyledi.
Tarım ve hayvancılığın merkezi konumunda, bulunan Gümüşhane’den gelen güzel haberler üreticileri umutlandırdı.
KTSO Başkanı Daltaban, buğday başta olmak üzere hayvan yeni bitkilerinin hasadına başlanıldığını ve elde edilen sonuçların önemli bulduklarını söyledi.
Daltaban, kış mevsiminde beliren önemli kar yağışının devam olarak görünen bu tablonun çiftçinin yüzünü güldürdüğünü belirtirken su sorununa çözümün mutlaka bulunması gerektiğini yineledi.
Mustafa Servet Daltaban, yaptığı açıklama da, ‘’Gümüşhane kış sezonunu iyi geçirdiği günlerde bol kar yağışı ve yağmur derken tarlada ekinler büyüdü ve verim gerçekten uzun bir süreden beri yüzleri güldürdü. Özellikle hayvan yemi bitkileri noktasında da sonuçlar bir hayli memnun edici düzeyde görünüyor. Sezonu verimli geçireceğiz ama bize göre su sorununa köklü bir şekilde çözüm gerekiyor. Halen su alamayan bölgelerin varlığından söz edebiliriz, inşallah bu sorunu da çözersek gelecek yıllar hepimiz açısından çok daha iyi geçecektir’’ dedi.

 

Bir cevap yazın

CAPTCHA Image
Reload Image

Başa dön tuşu