25. Gümüşhane Uluslararası Kuşburnu Pestil Kültür ve Turizm Festivali

25. Gümüşhane Uluslararası Kuşburnu Pestil Kültür ve Turizm Festivali kapsamında 6 Ağustos 2022 tarihinde yapılacak olan "Dut Pestili, Dut Pekmezi ve Kuşburnu Marmelatı Yarışmasına" Katılmak İsteyen çiftçilerimizin 4 Ağustos 2022 tarihi mesai bitimine Kadar Pestil, Pekmez ve Kuşburnu Marmelatı numunelerini İl Müdürlüğümüz, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.


Yarışmada aranacak şartlar;


1 -Pestil numuneleri şeffaf ambalajda en az 1 kg olmalı.
 

2 -Kuşburnu Marmelatı ve Dut Pekmezi numuneleri ise şeffaf cam kavanozda en az 1 kg olmalı.
 

3 -Yarışmaya her aileden en fazla 1 kişi katılabilir.

 

4 -Yarışmaya katılan numuneler yarışmaya müteakiben geri iade edilmeyecektir.

 

5 -Pestil numuneleri renk, tat, dane dağılım ve incelik, kriterlerine göre 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.

6 -Kuşburnu Marmelatı ve Pekmez numuneleri ise renk, kıvam ve tat kriterlerine göre 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.

7 -Yarışmaya Ticari İşletmeler katılamayacaktır.

8 -Yarışmaya katılmak isteyen çiftçilerin katılacağı yarışma için en az 1 kg numuneyi 04.08.202022 tarihi mesai bitimine kadar Gümüşhane İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

Yarışma 6.08.2022 tarihinde saat 15:00'de Atatürk Parkında yapılacak olup, Yarışmada dereceye girenlere 1'ciye Çeyrek Altın, 2'ciye Gram Altın, 3'cüye Para ödülü verilecektir. Kriterlere uymayan numuneler değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

Bir cevap yazın

CAPTCHA Image
Reload Image

Başa dön tuşu