Meclis Genel Kurulunda Kahkaha Sesleri

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan Cumhurittifakının yeni yasama döneminde Meclis gündemine taşıdığı ve muhalefetin sansür yasası diyerek karşı çıktığı düzenlemeye ilişkin olarak genel kurulda konuştu.
Düzenlemeyi geçmişten ve yaşanan bazı önemli olaylardan alıntılayarak eleştiren Özkan, örnekleri bölücübaşı Öcalan’ın Kenya’da yakalanması, 12 Eylül askeri darbesinin kırılma noktalarından bir tanesi olan Maraş olayları, ABD’nin Domuzlar Körfezi çıkarması hadisesini örnek gösterdi.
Gazetecilerin ve basının yaşanan ve belgelerle kanıtlanan olaylardaki önemine değinen Özkan, merhum Cüneyt Arcayürek’in ‘Maraş düdüklü tencere gibi patlayacak’ sözünü hatırlattı. Özkan Öcalan’ın Türkiye’ye getirilmesi sırasında herhangi bir yanlış habere imza atamamak için yaşadığı süreci ve dönemin MİT Başkanı, Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel, Merhum Başbakan Bülent Ecevit ve ABD’deki o dönem görevli arkadaşı arkadaşı Fuat Kozluklu ile aralarında geçen diyalogdan söz etti.
CHP Milletvekili Özkan konuşması sırasında tansiyonun yükseldiği anları İzmir’de yaşadığı ilginç bir olayla tamamladı
Özkan yaşadığı ilginç olayı şöyle anlattı:
‘İzmir’de seçim çalışmasındayız. Vatandaşın bir tanesi hoş geldin Mustafa Balbay dedi. Ben Mustafa Balbay değilim dememe rağmen adamı ikna edene kadar tam 10 dakika geçti ama sonunda adam dedi ki valla sana darılırım dedi ve gözünden yaş geldi’
Bu sözlerin ardından iktidar ve muhalefet sıralarından kahkaha sesleri yükseldi.

 

Bir cevap yazın

CAPTCHA Image
Reload Image

Başa dön tuşu