GÜYAD: Hizmete Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Gümüşhanelilerin İstanbul’da ilk buluşma merkezi olan ve yaklaşık otuz yılı geride bırakan Gümüşhane ili ve ilçeleri yardımlaşma ve kalkındırma derneği (GÜYAD) genel merkezini yeniliyor
Yeni dönemde daha güçlü hizmet verilmesi için başlatılan yenileme çalışmalarında dernek merkezinin tepeden tırnağa eksik görülen bölümleri gözden geçiriliyor.
Derneğin emektar başkanı Tahsin Söğüt, Gümüşhanelilerin İstanbul’da kurulu bulunan ilk STK olma özelliğini taşıyan derneğin geçmişte olduğu gibi bugünde Ümraniye’de Gümüşhane şehrine yaraşır bir şekilde hizmet vermeye devam edeceğini söyledi.
Geçmişten bugüne hizmet veren tüm başkanları saygıyla anan Söğüt, ‘’Uzun bir süre herkesin malum olduğu gibi STK’lar insanlardan ayrı kaldı dolayısıyla GÜYAD’ta. Şimdi tespit ettiğimiz noktaları tadilat, tamirat yaparak derneğimizi yeniden modernize edeceğiz inşallah bir oya nakış kursuda yakında burada başlayacak, elimizden geldiği kadarıyla yönetim kurulundaki arkadaşlarımız ve bizler bu derneğin adını sonsuza dek yaşatma adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. GÜYAD, bize göre bir markadır ve bu markanın her zaman yenilerek devam etmesi tüm Gümüşhanelilerin yararınadır’’ dedi.

 

Bir cevap yazın

CAPTCHA Image
Reload Image

Başa dön tuşu