Değişim İçin Ankara'ya Yürüyen Tanju Özcan Kimi Destekliyor

Değişim talebiyle Bolu’dan Ankara’ya yürüyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, gönlünden geçen genel başkan adayının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olduğunu söyledi.
CHP’den kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmesinin ardından Bolu’dan Ankara’ya “Adalet ve Değişim Yürüyüşü”nü başlatan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Özcan, Habertürk TV canlı yayınına bağlanarak Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Özcan, “Her şey yanlıştı. Altılı Masa’nın kurulması yanlıştı. 4 partiye o kadar milletvekilinin verilmesi yanlıştı. Söylemler yanlıştı. Toplumun gerçeklerine dokunan söylemler, toplumun gerçek sorunlarıyla ilgili tespitler ortaya konulamadı. ‘HDP’nin peşine takılıyor’ imajının oluşmasına çok büyük katkı verdiler” diye konuştu.
Özcan, Kılıçdaroğlu’nun hala daha değişimden bahsetmediğini söyleyerek, şöyle devam etti:

“CHP ‘Tek adam partisi değil’ diyor, bal gibi tek adam partisi. Parti Meclisi’ni kendisi oluşturuyor. MYK’yi kendisi oluşturuyor, yetmiyor yüksek yargı pozisyonunda olan Yüksek Disiplin Kurulu’nu kendisi oluşturuyor. Belediye başkanlarını kendi atıyor. Canının istediğiyle masa kuruyor. Canının istediğini, istediği şehirden milletvekili yapıyor. Örgütü dinlemiyor. Milletvekillerini dinlemiyor, belediye başkanlarının fikrini hiç umursamıyor. Ondan sonra ‘CHP tek adam partisi değil, olursa da değişim, ona da ben karar veririm.’ diyor. Ne hakla? Kemal Bey’in partisi mi burası? Burası Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi.”

‘EKREM BEY NET OLMALI’
Gönlünden geçen genel başkan adayının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olduğunu dile getiren Özcan, şu değerlendirmede bulundu:

“Ben sokakta insanlarla konuşan bir siyasetçiyim. Şu anda sokakta İmamoğlu’nun ismi öne çıktığı için ben de aday olması halinde kendisini desteklemeye hazır olduğumu ifade ettim ama Sayın İmamoğlu aday olmazsa, Sayın Kılıçdaroğlu istifa ederek veya olağan ya da olağanüstü kongreyle koltuğundan indirilebilirse, bu partide genel başkanlık yapabilecek çok sayıda insan var. Adı bilinen veya bilinmeyen.”

İmamoğlu’nun kurduğu değişim platformundaki konulara katıldığını anlatan Özcan, “En çok katıldığım nokta, hiçbir şey olmamış gibi davranamayız. Sorumluyu da aramaya gerek yok. Sorumlu belli aslında. Ben Ekrem Bey’in biraz daha net olmasını bekliyorum” dedi.

 

Tele 1

Bir cevap yazın

CAPTCHA Image
Reload Image

Başa dön tuşu